Luxusní kování

designové kování koboNo myslím, že máte „kliku“, že jste se dostali na naše webové stránky…:) Pokud Vás zajímá moderní a designové bydlení, tak jste zde určitě správně. Já osobně jsem velikým obdivovatelem designu a moderního bydlení. Jelikož se již od roku 2007 zabýváme dovozem a prodejem nejen dveřních klik a dveřního příslušenství, tak jsem se rozhodl Vám přinést zajímavé typy z tohoto oboru….

 


Jak jsou v našich končinách možnosti?

Od roku 1989 jsme určitě udělali pořádný kus práce, ale přeci jenom zdaleka nešlapeme na paty trhům, jako je např. Německo, Velká Británie nebo Itálie. Nejlepší designéři dveřního kování jsou určitě z Itálie, kde vládne kreativita nad standardem. Pojďme se podívat na zajímavé kousky, které jsou u nás běžně k dostání a které mohou zdobit Vaše zajímavé interiéry.

Luxusní kování s kombinací dřeva
designové_kování_dřevoKování Wenge Prisma od společnosti MP s kombinací různých exotických dřevin v tomto případě dřevina Wenge. Máte na výběr z různých exotických dřevin, které můžete kombinovat s dekorem Vašich dveří. Pokud by jste si chtěli koupit toto luxusní kování, tak se podívejte na tyto stránky www.kovani-design.cz

Provedení: hranatá rozeta
Dřevo: wenge
Materiál: Matný nikl
Prodejce: Mand CZ s.r.o. – www.kovani-design.cz


Luxusní kování s broušeným sklem

luxusní kování se sklemLuxusní kování Royal pochází sice z Turecké dílny, ale se svými konkurenty si nemusí dělat žádné starosti, kvalitní materiál z litého chromu se satinovou patinou z něj dělá to nejlepší co si můžete přát. Kombinace s broušeným tvrzeným kamenem je vhodná do moderních prostor kde jsou skleněné prvky dominantní.

Provedení: kulatá rozeta
Sklo: tvrzené, broušené
Materiál: Satin Chrom
Prodejce: Mand CZ s.r.o. – www.kovani-kliky.cz


Luxusní kování s kameny Swarovski

luxusní kování CartierKování Cartier z nejodolnějšího vnějšího materiálu, který kdy byl na luxusní kliky na dveře použitý. PVD se vyznačuje extrémní stálostí a proto nás nepřekvapí záruka 15 let. Jádro kliky je odlito z kvalitní mosazi s označením MS 58. Do „nosu“ kliky je zasazeno několik kamenů Swarovski, které dodají dveřní klice nevšednost a unikátnost.

Sklo: kameny Swarovski
Materiál: Mosaz + PVD
Prodejce: Mand CZ s.r.o. www.kovani-kliky.cz


Luxusní kování Minimalist 

luxusní kování SinuaTento typ luxusního kování Sinua-R je z dílny firmy Mariani, která patří k nejuznávanějším výrobcům dveřních klik na celém světě. Klika Sinua je vyrobena z jednoho kusu chromového odlitku a je navržena pro moderní, minimalistické interiéry. Ergonomicky tvarovaná „ruka“ kliky zajistí příjemný kontakt.

Provedení: kulatá rozeta
Materiál: Chrom lesk
Prodejce: Mand CZ s.r.o. www.kovani-design.cz

 


Zajímavosti se světa kreací dveřního kování

Jelikož jak jsem říkal na začátku, jsem veliký obdivovatel designových kreací, tak jsem se rozhodl Vám přinést pár zajímavostí z kreativního světa designerů z tohoto oboru. Tyto kousky se absolutně vymykají našim standardům a jsou nejen zajímavé, ale co mě někdy udivuje, tak i funkční. Myslím, že tuzemští výrobci a dodavatelé by se měli více snažit a přinést do našich krajin alespoň pár zajímavých kousků dveřních klik, které by určitě našli uplatnění u muzikantů, umělců všeho druhu, architektů a mladých nadějných kreativců….:)

design_kliky_tablo

Na co nezapomenout při výběru luxusního kování…

  • Alfa a Omega je výběr kvalitního výrobce nebo dodavatele!
  • Je to doplněk do interiéru – ladíme s ostatními doplňky
  • Vyvarujeme se napodobeninám z hliníku
  • Pokud pořizujeme štítové kování, tak dbáme na správné změření rozteče
  • Prodloužená záruka nám napoví

Zdroj:
www.kovani-kliky.cz
www.kovani-design.cz
www.bestdoordesignideas.com

Autor: Petr Holeček